The Fall Math Challenge is here! Register your classroom today.

2021 Fall Math Challenge Winners

Each week, students who have completed five lessons are added to a weekly prize drawing and 100 students will win a DreamPack filled with fun DreamBox swag (which may include beanies, lunchbags, t-shirts, earbuds or other items).

At the end of the challenge, students who have consistently completed five lessons each week will be entered into a grand prize drawing to win one of five Amazon Fire HD8 Kids Pro tablets plus DreamBox swag.

Teachers win too! The 5 grand prize-winning classroom teachers will receive a DreamBox blanket, DreamBox character stickers and a $100 Amazon gift card to be used for classroom supplies or celebrations.

Check this page each week to see who the weekly winners are!

Weekly Winners

Week of October 18, 2021

Week of October 25, 2021

Week of November 1, 2021

Week of November 8, 2021

Grand Prize Winners

Grand Prize Winners

Southeast

Elijah A.
4th, Pinellas

Northeast

Benjamin R.
2nd, Mt Lebanon School District

Southwest

Aria H.
Kindergarten, Alice ISD

Week of October 18, 2021

Pacific

Izayah V.
1st, Redlands USD

Ishaan S.
4th Grade, San Ramon Valley USD

Sophia T.
7th Grade, Portland Public Schools

Rocky Mountain

Liam K.
2nd, Washoe County School District

Jorge R.
5th Grade, Summit School District

Quijano L.I.
6th Grade, Montrose Co School District

Southwest

Morgan S.
1st, Hays CISD

Rosalie L.
3rd Grade, Lubbock County School District

Martin A.
8th Grade, Santa Gertrudis ISD

Midwest

Nicolas G.
2nd, Fremont SD 79

Emma B.
5th Grade, Yorkville CUSD 115

Shelbie M.
6th Grade, Garrison 51

Southeast

Samantha W.
Kindergarten Grade, Ambition Prep

Alan H.
3rd Grade, Stafford County School District

Eder C.C.
7th Grade, Prince William County Public Schools

Northeast

Noah D.
1st, Fall River Public Schools

Eva L.S.
3rd Grade, New Rochelle City School District

Jamaal R.
6th Grade, KIPP Philadelphia Preparatory Academy

Canada

Lisa L.
3rd Grade, Halton District School Board

Santiago G.
1st Grade, Winnipeg School Division

Theo S.
2nd Grade, Halton District School Board

Spring Math Challenge Week 6 Champion!

Jerron I.
21st Grade, Yu Ming Charter School

Week of October 25, 2021

Pacific

Adrian A.
Kindergarten, Puyallup School District 3

Ireland C.
2nd Grade, Spokane Public Schools

Dulce M.
6th Grade, Sacramento City Unified School District

Rocky Mountain

Josiah N.
1st, Quest Preparatory Academy

Robert F.
4th Grade, Littleton Public Schools

Annie H.
8th Grade, Douglas County School District

Southwest

Alana M.
2nd, Round Rock Ind School

Logan B.
4th Grade, Woden ISD

Louisa C.
7th Grade, Keller ISD

Midwest

Levi A.
Kindergarten, Fort Wayne Community Schools

Kaden D.
4th Grade, Moreland Hills Elementary

Jaylin W.
8th Grade, Kalamazoo Public School District

Southeast

Xavier S.
2nd Grade, Cobb County School District

Abyan S.
4th Grade, Wicomico School District

Shane G.
6th Grade, Shelby County Public School District

Northeast

Zain J.
Kindergarten, Wissahickon CS

Andrew G.
4th Grade, Archdioceses of New York - Northeast / East Bronx

Morgan H.
8th Grade, Oley Valley SD, PA

Canada

George P.
Kindergarten Grade, Halton District School Board

Zoe T.
2nd Grade, Halton District School Board

Ben G.
5th Grade, Winnipeg School Division

Spring Math Challenge Week 5 Champion!

Kimberly M.
4th Grade, Beaumont Unified School District

Week of November 1, 2021

Pacific

Aiden N.
PreK, Compton School District

Sassa R.
3rd Grade, Irvine USD

Jawaad K.
7th Grade, Lodi USD

Rocky Mountain

Cora T.
K, Jefferson County School District

Brielle S.
3rd Grade, Mountain View School District 244

Macahi N.
7th Grade, Freedom Academy

Southwest

Ruth M.
K, Katy ISD

Leif L.
3rd Grade, San Marcos ISD

Berenice C.
8th Grade, Littleton Elementary District

Midwest

Mokshaja T.
1st, Parkway School District

Lana'i W.
3rd Grade, Lindbergh Schools

Zamere D.
7th Grade, Seton Catholic Schools

Southeast

Vyom P.
1st Grade, Forsyth County School District

Ke'ila S.
2nd Grade, Wake County Public Schools

Saniyah M.
8th Grade, Shelby County

Northeast

Emilia S.
2nd, Mt. Lebanon School District, PA

Samuel Y.
5th Grade, North Country SU 31

Vance V.
7th Grade, Palmer, MA

Canada

Yvonne R.
1st Grade, Halton District School Board

Noah M.
4th Grade, Halton District School Board

Seth S.
5th Grade, Winnipeg School Division

Spring Math Challenge Week 4 Champion!

Elizabeth R.
Kindergarten, LAUSD

Week of November 8, 2021​

Pacific

Arden M.
2nd Grade, Bend LA Pine School District 1

Luis P.
4th Grade, Arvin Union School District

Kimberlei B.M.
6th Grade, Carpinteria USD

Rocky Mountain

Evangeline M.
preK, Boulder Valley School Distict

Sadie W.
2nd Grade, Clark County

Jake N.
7th Grade, Aurora Public Schools

Southwest

Castor M.
2nd, Carrollton-Farmers Branch ISD, TX

Jackson B.
5th Grade, Clear Creek Ind School District, TX

Zarahy N.
6th Grade, Burleson ISD, TX

Midwest

Sawyer N.
Kindergarten, Affton School District

William H.
5th Grade, Chicago Public School District

Jolie G.
8th Grade, Clifton-Clyde

Southeast

Liam S.
2nd Grade, Catoosa County

Adley J.
3rd Grade, Boone County Schools

Jessie W.
7th Grade, Blessed Trinity School

Northeast

Joseph S.
Kindergarten, Bronx Community Charter School

Jayda R.F.
4th Grade, Jefferson Elementary School

Adrianna B.
8th Grade, Bermudian Springs Middle School

Canada

Daniel M.
2nd Grade, Cucamonga School District

Ethan S.
3rd Grade, Niagara Catholic District School Board

Alice D.
4th Grade, Cape Elizabeth School District

Spring Math Challenge Week 3 Champion!

Serenity T.
3rd Grade, D.C. Preparatroy Academy PCS, DC

Week 2 Winners

Pacific

Santo S.
Kindergarten, Beaverton School District, OR

Jose U.
4th Grade, Beaumont USD, CA

Naomi I.
7th Grade, Brookfield Engineering Science & Technology

Rocky Mountain

Shelby S.
Kindergarten, Charter School Institute, CO

Ben E.
3rd Grade, Ekalaka

Jonathan Z.
6th Grade, Aurora Public School District

Southwest

Chauncey D.
1st, Crowley ISD, TX

Jacqueline L.A.
4th Grade, Austin ISD, TX

Finnian S.
6th Grade, Burleston ISD, TX

Midwest

Payton G.
2nd Grade, Clay County USD District 379

Lydia F.
4th Grade, Bismarck School District 1

Gage W.
7th Grade, Anoka-Hennepin School District, MN

Southeast

Paisley P.
Kindergarten, Carroll County School District

Peyton M.H.
4th Grade, Bentonville Public Schools, AK

Chase B.
6th Grade, Currituck County Schools

Northeast

Clarissa C.
1st Grade, Barnstable Public School District

Kahlil W.
3rd Grade, Atlantic City Public School District

Duckens M.
6th Grade, Boston Public Schools, MA

Canada

Mirko M.
2nd Grade, Cape Elizabeth School District

Alexis M.
2nd Grade, Cape Elizabeth School District

Ilsa W.
3rd Grade, Cape Elizabeth School District

Week 1 Winners

Pacific

Lily C.
Kindergarten, Fremont USD, CA

Gabriel L.
4th Grade, Bellingham Public Schools, WA

Eduardo B.M.
8th Grade, Napa Valley, CA

Rocky Mountain

Derrick H.
2nd Grade, Washington Local, OH

Jun D.S.
4th Grade, Washoe County, NV

Paislee P.
8th Grade, Douglas County, NV

Southwest

Nina R.
PreK, Clint ISD, TX

Carson A.
3rd Grade, Plano ISD, TX

Fernando V.
7th Grade, Littleton Elementary District, AZ

Midwest

Miraj M.
1st Grade, Green Bay Area Public School District, WI

Char T.
3rd Grade, Rock Island-Milan School District 41, IL

Jackson L.
6th Grade, Lakota Local School District, OH

Southeast

Isabella H.
1st Grade, Lake Forest School District, DE

Ava S.
2nd Grade, Henrico County, VA

Reeanna M.
3rd Grade, Pinellas County, FL

Johnny H.
7th Grade, Worcester County Public Schools, MD

Northeast

Harrison D.
2nd, Woodstock School District, CT

Brian B.
5th Grade, West Hartford Public Schools, CT

Tatianna K.
8th Grade, Archdiocese of New York - Northeast / East Bronx, NY

Canada

Suvi T.
1st Grade, Halton District School Board, CAN

Adam F.
2nd Grade, Halton District School Board, CAN

Aaron H.
1st Grade, Winnipeg School Division, CAN